Dziś jest sobota, 15.06.2019, imieniny Jolanty, Wita
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Rozwoju i Spraw Społecznych » Aktualności » Wójt i Radni złożyli ślubowanie

Wójt i Radni złożyli ślubowanie

Wójt i Radni złożyli ślubowanie

W dniu 20 listopada 2018 r. odbyła się I sesja VIII kadencji Rady Gminy Malanów (2018-2023). Podczas inauguracji zarówno radni jak i Wójt elekt złożyli ślubowanie. Do czasu wyboru Przewodniczącego Rady Gminy obrady prowadziła najstarsza radna p. Grażyna Harasna. Nowo wybrani radni otrzymali z rąk Przewodniczącego Gminnej Komisji Wyborczej - Pawła Gruszczyńskiego zaświadczenia o wyborze, a następnie złożyli ślubowanie.

Po ślubowaniu radnych przyszedł czas na złożenie przysięgi przez Wójta elekta.

„Obejmując urząd Wójta Gminy Malanów. Uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy. Tak mi dopomóż Bóg” – ślubował Ireneusz Augustyniak. 

W swoim expose nowo wybrany wójt podziękował Radzie Gminy poprzedniej kadencji i byłemu już wójtowi Sławomirowi Prentczyńskiemu za to, że działali na rzecz gminy w ciągu ostatnich czterech lat. Podziękował także wszystkim mieszkańcom gminy, którzy wzięli udział w wyborach.  Nowy wójt obiecał: "Uczynię wszystko, aby urząd Wójta Gminy Malanów sprawować sumiennie i rzetelnie, a okazanego mi zaufania nie zawieść. Wiem o tym, że moje zadanie jest trudne, ale postaram się temu podołać". Dodał także, że chce służyć mieszkańcom i słuchać ich głosu będąc wiernym hasłu wyborczemu: "Zawsze blisko ludzi".

Życzenia i gratulacje nowo wybranej władzy złożyli obecni na sesji, m.in. Poseł na Sejm RP – Ryszard Bartosik, ks. prałat Stanisław Płaszczyk, a także dyrektorzy szkół i kierownicy jednostek organizacyjnych.

Podczas wtorkowych obrad radni ze swojego grona wybrali Przewodniczącego oraz Wiceprzewodniczącego Rady Gminy. Pierwszą z tych funkcji objął Karol Płóciennik, a zastępować go będzie Jerzy Frątczak.

Obecna Rada Gminy Malanów liczy 15 radnych, z których dla 7 osób jest to debiut w sprawowaniu tej zaszczytnej funkcji.  Zarówno wójt jak i Rada po zmianie przepisów swoje publiczne funkcję pełnić będą przez najbliższe 5 lat.

DM


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności