Dziś jest środa, 24.07.2019, imieniny Kingi, Krystyny
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Rozwoju i Spraw Społecznych » Aktualności » Prace nad strategiami sołectw

Prace nad strategiami sołectw

Prace nad strategiami sołectw

W dniu 7 września br. w sali szklanej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Malanowie odbyła się pierwsza część warsztatów strategicznych w ramach prac nad „Sołeckimi Strategiami Rozwoju”. Udział w nich wzięli przedstawiciele 4 sołectw z terenu  Gminy: Miłaczew, Poroże , Dziadowice i Kotwasice.

Warsztaty te prowadziły dwie moderatorki Wielkopolskiej Odnowy Wsi. Podczas piątkowych zajęć przedstawiciele sołectw wspólnie przeprowadzili analizę zasobów oraz dokonali analizy SWOT poszczególnych sołectw.

Podjęte przez sołectwa działania mają na celu opracowanie dokumentów, które będą ukierunkowane na poprawę jakości życia mieszkańców oraz pobudzenie i uatrakcyjnienie miejscowości. Przygotowane Sołeckie Strategie Rozwoju w przyszłości mają pomóc w zaspokojeniu potrzeb społecznych i kulturalnych mieszkańców oraz pomagać w promocji obszary wiejskie dzięki wykorzystaniu ich naturalnych atutów. Ponadto ułatwią pozyskiwanie środków finansowych na rozwój społeczno-infrastrukturalny sołectwa. Dzięki tym działaniom sołectwa zwiększają swoje szanse na otrzymanie dotacji z samorządu województwa wielkopolskiego.

MarK


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności