Dziś jest środa, 24.07.2019, imieniny Kingi, Krystyny
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Rozwoju i Spraw Społecznych » Aktualności » OSA powstaje w Malanowie

OSA powstaje w Malanowie

OSA powstaje w Malanowie

OSA czyli Otwarta Strefa Aktywności to Rządowy program rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym realizowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

W lutym br. Gmina Malanów złożyła wniosek pn. „Budowa placu zabaw i siłowni zewnętrznej wraz z infrastrukturą towarzyszącą - otwarta strefa aktywności”. W wyniku rozstrzygnięcia Gmina Malanów otrzymała dofinansowanie w kwocie 49.900 zł.

6 sierpnia podpisano umowę z wykonawcą, który do 10 października ma wybudować Otwartą Strefę Aktywności w wariancie rozszerzonym. Przedmiotowa inwestycja powstanie na ternie przed Ośrodkiem Zdrowia w Malanowie. Pierwsze prace ziemne już zostały poczynione. W efekcie końcowym inwestycji ma powstać plac podzielony na trzy strefy: plac zabaw dla dzieci na którym znajdą się m.in. huśtawka wahadłowa, zestaw sprawnościowy – wieża oraz trampolina, strefa relaksu obejmie m.in. stół do gry w szachy, ławki, oraz pole do gry w klasy na nawierzchni utwardzonej. Ostatnim elementem placu będzie strefa plenerowej siłowni. Powstający plac będzie również miejscem przyjaznym  dla osób niepełnosprawnych poprzez dostęp z poziomu terenu bez barier architektonicznych.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa bawiącym się dzieciom plac zostanie trwale ogrodzony.

Łączny koszt inwestycji wyniesie 156.194,93 zł

DM


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności