Dziś jest sobota, 15.06.2019, imieniny Jolanty, Wita
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Rozwoju i Spraw Społecznych » Aktualności » Malanów i Dziadowice –Folwark wyróżniane w konkursie „Jeden dzień w sołectwie”

Malanów i Dziadowice –Folwark wyróżniane w konkursie „Jeden dzień w sołectwie”

Malanów i Dziadowice –Folwark wyróżniane w  konkursie „Jeden dzień w sołectwie”

Dnia 11. października br. w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu odbył się finał konkursu „Jeden dzień w sołectwie - przyroda, kultura, tradycja”, organizowanego przez: Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego oraz Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Celem konkursu było zaprezentowanie potencjału przyrodniczego, kulturowego i historycznego sołectw. W pierwszym etapie należało przedstawić propozycję aktywnego spędzenia dnia w sołectwie lub jego okolicy wraz z propozycją potrawy z kaczki. Sołtysi z terenu Gminy Malanów zaproponowali projekty, dzięki którym każdy może aktywnie spędzić czas, a przy tym poznać historię, przyrodę i kulturę sołectwa. W drugim etapie konkursu sołectwa miały za zadanie przygotować, danie na ciepło, z kaczką w roli głównej. Malanów zaproponował „Wolno gotowaną kaczkę z miodem po staropolsku” natomiast Dziadowice –Folwark – pieczoną kaczkę z dynią, buraczkami i jarzębiną.

Projekty i potrawy sołectw zostały docenione prze jury. Sołectwo Malanów w ostatecznej ocenie zajęło 11 miejsce, a Dziadowice – Folwark 21.

Za projekty i działania oba nasze sołectwa otrzymały wyróżnienie oraz nagrody pieniężne po 1.000 zł dla każdego sołectwa .

Cieszymy się, że działania sołectw z ternu Naszej Gminy zyskały uznanie w oczach komisji.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

MarK


Galeria zdjęć


Pliki do pobrania


Pozostałe aktualności