Dziś jest sobota, 15.06.2019, imieniny Jolanty, Wita
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Rozwoju i Spraw Społecznych » Aktualności » Już wkrótce nowe oblicze parku w Malanowie

Już wkrótce nowe oblicze parku w Malanowie

Już wkrótce nowe oblicze parku w Malanowie

Park w Malanowie to istotna i ciekawa, nie tylko ze względów ekologicznych ale także kulturowych i integracyjnych przestrzeń naszej gminy. Wiele wydarzeń przez lata było organizowanych właśnie na tym małym skrawku naszej zieleni np. Noc Świętojańska, integracja młodzieży polsko - niemieckiej, zajęcia edukacyjne itp. Niestety z biegiem lat park stracił na walorach estetycznych i użytkowych, dlatego zamierzamy odmienić to miejsce pod tym właśnie względem.

13 listopada 2018 r. Gmina Malanów podpisała umowę na realizację projektu grantowego pn. „Nasz lepszy park, nowym miejscem edukacyjno – integracyjnym”, w ramach którego w parku w Malanowie powstanie ścieżka edukacyjna. Ekologiczne tablice informacyjno - edukacyjne, nowe ławki, sprzęt i materiały edukacyjne nie tylko poprawią wartości estetyczne części parku, ale zachęcą dzieci i młodzież do odwiedzania tego miejsca i właściwego z niego korzystania. W ramach projektu zaplanowano również przeprowadzeni gry plenerowej pt. „Lupą i gołym okiem za śladem i tropem w naszym parku” oraz zajęcia edukacyjne „Nasz park i jego mieszkańcy”.  Całkowita wartość projektu wynosi 25 698,10 zł, w tym dofinansowanie 24 413,00 zł. Projekt będzie realizowany w okresie styczeń 2019 – kwiecień 2019.

Mamy nadzieję, że mieszkańcy będą regularnie odwiedzać nasz park i dbać o nasze wspólne dobro.

KP


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności